Alınan En İlginç Patentler Top 10

Alınan En İlginç Patentler Top 10 1

Bir gün yararlı bir araç haline gelmesi durumunda kazanabilecekleri parayı düşünen mucitlerin, her fikri patent altına alma girişimleri en ilginç patentler listesi gibi sıralamaların oluşmasına vesile olmuştur. Bende bu ilginç patentleri sizler için bir araya getirdim.

İşte en garip patentler içeren 10 maddelik bir liste:

10 – Tuvalet Kapağı Kilidi ABD Patent Numarası 3477070

en ilginç patentler
Tuvalet Kapağı Kilidi ( En ilginç patentler )

1968’den bu ilginç patent, bilinmeyen bir nedenden dolayı klozetlerin kapaklarını kilitlenmesi gerekebilecek insanlara yardım etmek için tasarlanmıştır. En ilginç patentler listemizde ki bu cihazı kimlerin kullanabileceğini bulmak için çok zaman harcadım ve açıkçası, bulabildiğim tek şey, belki de klozet kapağını açık unutan erkekleri cezalandırmak için kullanılabilecek olmasıdır. Mucit bir kadındır.  

Klozet kapağını açık unutan erkekler, hiç kimsenin bu cihazı kullanmadığı için şükretmeli!

9 – Köpek Kulak Koruyucusu ABD Patent Numarası 4233942

en ilginç patentler
Köpek kulak koruyucusu ( ilginç patentler )

Bu buluş, hayvan beslenirken kulaklarının, özellikle de uzun tüylü köpeklerin hayvan yemi tarafından kirlenmesini önleyen bir cihaz. Cihaz, hayvanın her bir kulağını içeren ve korumak için genel olarak boru şekilli bir eleman ve hayvan kulaklarını, yerken hayvanın ağzından ve yiyeceklerinden uzağa konumlandırmak için bir eleman sağlar. 

Zavallı köpeği, kafasında bununla görmekten nefret edeceğime eminim.

8 – Muz Koruma Cihazı ABD Patent Numarası 6612440

en ilginç patentler
Muz Koruma Cihazı ( İlginç Patentler)

İlginç patentler listemizdeki muz koruma cihazı, bir muzun dikkatlice depolanması ve taşınması için koruyucu bir cihazdır. Muz koruyucu cihaz, birinci kapak elemanıa ve ikinci kapak elemanına menteşeyle tutturulmuş ve içine bir muz koymak üzere adapte edilmiş ikinci bir kapak elemanına sahip bir kap içerir; 

Muzun korunması ve tamponlanması için birinci ve ikinci kapak elemanlarının üzerine güvenli bir şekilde yerleştirilmiş ped parçalarını içerir; ve ayrıca birinci ve ikinci kapak elemanlarının birbirine tutturulabilir biçimde kapatılması için birinci ve ikinci kapak elemanlarına tutturulmuş bağlantı elemanlarını içerir.

7 – Sirkülasyonlu Tuvalet ABD Patent Numarası 3593345

en ilginç patentler
Sirkülasyonlu Tuvalet ( İlginç Patentler )

Sıradaki en ilginç patent , basınçlı su bağlantısı veya tank montajı gerektirmeyen bağımsız sirkülasyonlu bir tuvalet sistemi. Sistem bir klozet, sistemin sıvısını tutmak için bir tank ve tanka geri dönmek için nispeten berrak bir sıvı miktarını dolaştırmak için kendi kendini temizleyen bir pompa ve filtre tertibatı içermektedir. 

Pompa, 12 voltluk bir DC elektrik devresi tarafından çalıştırılmak üzere uyarlanmıştır. Filtreleme sistemi, tıkanmasız kalmak için pompanın çalışması sırasında titreyen bir süzgeç sepet içerir.

Kısaca bu ilginç patent, sifonu her çektiğiniz de filtre ile suyunu geri dönüştüren bir tuvaletin patentidir. Aylık su harcamamızın üçte birinin tuvalet sifonlarından kaynaklandığını düşününce hiç te aptalca bir fikir değil. Siz ne dersiniz ?

6 – Dahili Dikiz Aynalı Gözlükler ABD Patent Numarası 3423150

en ilginç patentler
Dahili Dikiz Aynalı Gözlükler ( İlginç Patentler )

Bu patenti faydalı bulabilecek tek bir kişiyi düşünebilirim Maxwell Smart . Bu ilginç patent dikiz aynası ile donatılmış gözlük camları içindir böylece önünüzde – arkanızda ne varsa görebilirsiniz!

Neden hem önünüzü, hem arkanızı görmek istersiniz bilmiyorum ama bu tuhaf patent bunu başarabiliyor.

5 – Elektrikli Istaka ABD Patent Numarası 3495826

en ilginç patentler
Elektrikli Istaka ( İlginç Patentler )

En ilginç patentler listemize 5. sıradan giren bu ilginç patent bizden aramızda ki hilecilere geliyor. Tam elektrikli ıstaka. Ben bir bilardo oyuncusu değilim, severim ama oynamayı pek beceremem. Bu ilginç patent benim veya senin oyununu nasıl geliştirebilir?

4 – Taşınabilir burun mukusu çıkarma cihazı ABD Patent Numarası 6471679

en ilginç patentler
Taşınabilir burun mukusu çıkarma cihazı ( İlginç patentler )

En ilginç patentler listemizin 4. maddesi, taşınabilir bir burun mukusu çıkarma cihazı. Parçaları almak için dahili bir boş alana sahip olan bir kasa ve kasanın içine yerleştirilmiş ve bir bataryadan güç alarak, döndürülen bir motor içerir. 

Bu ilginç patent harici bir havayı sokarak veya verilen havayı boşaltarak bir vakum basıncı oluşturmak için güç aktarım ünitesine bir vakum jeneratörü bağlanır.Depolama tankı, hava jeneratörü ile hava ileten bir tüp vasıtasıyla vakum jeneratörü ile iletişim kurar. Bir giriş borusu harici olarak bir burun mukusu çekmek için depolama tankı ile birleştirilir. 

Üzerinde vakum jeneratörünün, vakum basıncını kontrol etmek için kontrol ünitesi de bulunduran bu ilginç patent, kimlerin ilgisini çeker bilmiyorum ama ben burnumu temizlemek için bu ilginç patentte ki makinenin yerine klasik yöntemleri tercih ederim.

3 – Viski Kadehi Eklentili Ateşli Silah ABD Patent Numarası 3450403null

en ilginç patentler
Viski kadehi eklentili ateşli silah ( İlginç Patentler )

Silahlarla ilgili bir sorunum yok! Bireysel silahlanmaya karşı olsamda aslında onlardan çok hoşlanıyorum, ancak tüfek üstüne viski bardağı eklemek felaket için bir davetiyedir. 

Aslında, Dick Cheney’in 2006’da Harry Whittington’la avlanırken bunlardan birini denemiş olup olmadığını merak ediyorum.

2 – Elektronik Horlama Durdurucu ABD Patent Numarası 3480010

en ilginç patentler
Elektronik Horlama Durdurucu ( ilginç patentler )

Horlama, doğanın insana en sinir bozucu armağanlarından biridir. Horluyorsanız sizi uyandırabilir, horlayanın yanında uyursanız sizi uyandırabilir. Bazı insanlar horlamadan hayatını bile kaybedebilir! Bu ilginç patent, horlama algıladığı anda takan kişiye elektrik çarparak çalışır. 

Bu ilginç patent konsepti yeterince kötü olduğu yetmezmiş gibi birde cihazın oturduğu yere bakın! Boynunuzdan geçen elektrik çarpmasıyla her 10 dakikada bir uyandığınızı hayal edin!

1 – Bebek Okşama Makinesi ABD Patent Numarası 3552388

en ilginç patentler
Bebek okşama makinesi ( ilginç patentler )

En ilginç patentler listemizin bir numaralı tuhaf patenti bir bebeği, uyumasına yardımcı olmak için yavaşça yere yayan bir makinedir. Özellikle tembel ebeveynler veya çocuklarını, bir akşam dışarıda içki içmek için evde bırakmak isteyen ebeveynler için yararlıdır. Fakat sunulan fikir en iyisi olmasa da, potansiyeli var… Cihaz biraz hızlandırılabilirse .

Bu, normal bir şaplak atmanın düzenli ve sık dozlarını gerektiren küçük bir veletin ebeveyni için mükemmel olurdu! Çocuğu bağla, şaplak makinesini çalıştır, ve televizyon önünde dinlen!

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın