Youtube Para Kazanma – Ayda 5000+ TL Kazandıracak 10 Yöntem

Youtube Para Kazanma - Ayda 5000+ TL Kazandıracak 10 Yöntem 1

Youtube para kazanma en popüler evde internetten para kazanma yolları arasında yer alıyor. Youtube internetten para kazanmak istiyorum diyen herkes için bir ek gelir elde etme yöntemidir.

Bu yazıda senin ek gelir kazanmak için kullanabileceğin 10 yöntem anlatacağım.

Bu para kazanma yöntemleri için yapman gereken şeyler basit. Youtube kanal sahibi olman, Youtube Türkiye üzerinden para kazanman için tamamen yeterlidir.

Öncelikle bu listede sana nelerin verilmeyeceğini bilmeni istiyorum. Bu yazı boyunca sana;

konularında bilgi vermeyeceğim. Bu konularda bilgi sahibi olduğunu kabul edeceğim. Ancak yeterli bilgiye sahip olmadığını düşünüyorsan sana yukarıda rehberlerin linklerini verdim.

Youtube Para Kazanma – 10 Yöntem:

10 – Google Adsense

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma
Google reklamları ( Youtube para kazanma )

Youtube para kazanma konusunda herkesin kullandığı ve en popüler youtubedan para kazanmak yöntemidir. Bir çok youtuber taradından kullanalan tek yöntem budur.

Bu sistemden yararlanabilmek için Google’ın isttediği 2 şartı yerine getirmiş olmanız yeterlidir.

 • Youtube kanalınızın en az 1000 abonesi bulunması gerekiyor.
 • Kanalınız son 12 ay içerisinde en az 4000 saat video izlemesine sahip olmalıdır.

Bu şartları yerine getirdikten sonra videolarınız da reklam gösterimine başlayarak youtubeden para kazanma konusunda ilk adımınızı atmış olursun.

Google Adsense reklamları ile kazanılan para miktarı kanalınızın konusuna göre değişiklik göstermekle beraber, 1 milyon gösterim için ortalama yaklaşık 800 TL civarıdır.

Bu sistem ile ciddi miktarlarda ek gelir kazanmak için yüksek abone sayısına ulaşabilmek çok önemlidir.

Kanalınız için seçtiğiniz konu da kazandığınız parayı etkiler. Çünkü gösterim başına size ödenen miktar kategoriden kategoriye değişmektedir.

Bütün bunlara ek olarak haftalık yayınladığınız video sayısı da gelirlerinizi etkilemektedir. Video içeriğinizin kalitesi düşmediği sürece haftalık en az 3 video yayınlamak en etkilisidir.

Haftada 2 videodan fazla video yayınlayan kanallar da abone artışında %56 artış gözlenmiştir.

Bu yöntem youtube’dan para kazanmak için en popüler yöntem olabilir ama en etkili yöntem değildir. Şimdi gelelim diğer yöntemlere…

9 – Brave Kullandırt!

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma
Brave kişi başına 5$ veriyor. ( Youtube para kazanma )

Evet yanlış okumadın. Abonelerine ve izleyici kitleni Brave tarayıcı kullanmaya ikna et ve yeni bir online para kazanma imkanına kavuş.

Brave software 31 Aralık 2019’a kadar Brave tarayıcı kullandırttığın her 1 kişi için 5 dolar değerinde Bat adında ki bir Crypto-Tokens veriyor.

Evet yanlış okumadın. Abonelerine ve izleyici kitleni Brave tarayıcı kullanmaya ikna et ve yeni bir online para kazanma imkanına kavuş. Brave software 31 Aralık 2019’a kadar Brave tarayıcı kullandırttığın her 1 kişi için 5 dolar değerinde Bat adında ki bir Crypto-Tokens veriyor.

Yıl sonuna kadar da yayıncılara toplamda 1 milyon dolar dağıtacaklar. 100,000 aboneye sahip bir kanalın olduğunu varsayarsak, abonelerinin sadece %1′ ini ikna etmen durumunda 5000 dolar kazanacaksın.

Üstelik bu sadece Youtube da geçerli değil, Facebook, Twitter veya başka bir sosyal medaya kanalını da kullanabilirsin.

Brave Software, Mozilla’nın ve JavaScript’in kurucusu Brendan Eich ile Khan Academy ve Mozilla’dan Brian Bondy tarafından ortaklaşa kuruldu.

Yani ödeme alma problemi yada Crypto-Tokens yüzünden problem çıkar kaygısı duymana gerek yok.

Bu kadar övdük de dezavantajları yok mu? Tek 1 dezavantajı var. Abonenize Brave tarayıcı kullandırtarak Youtubeden para kazanmak istiyorsanız, abone ya da izleyicinin Brave’i en az 1 ay kullanması gerekiyor.

Biliyorum, ben nasıl 1 ay kullandırtacağım diyorsanız, siz Brave tarayıcıya geçirin gerisini o halletsin.

Brave tarayıcı, mobil cihazda Chrome / Safari’den 2 ila 8 kat, masaüstünde Chrome’dan 2 kat daha hızlı yükleme yapıyor. Muhtemelen sen Brave’ye geçirdikten sonra onlar onu bırakamıcak.

Youtube para kazanma yöntemlerini ne kadar çeşitlendirirseniz o kadar çok kazanırsınız. Brave Software’ın bu kampanyasına buradan başvurabilirsin. Daha detaylı bilgi almak içinde burayı kullanabilirsin.

8 – Patreon Edin

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma
Seni destekleyecek insanları bul. ( Youtube para kazanma )

Henüz Patreon kullanmaya başlamadıysan, Youtube para kazanma konusunda önemli ve sürekli bir kaynağı kaçırıyorsun demektir.

Patreon nedir? Sana önce bundan bahsedeyim. Patreon içerik üreticilerinin kendi abonelik içeriği hizmetlerini oluşturmalarına izin veren, İnternet tabanlı bir platformdur.

Peki kimler kullanabilir ? YouTube içerik yaratıcıları, webcomic sanatçılar, yazarlar, podcast oyuncuları, müzisyenler ve düzenli olarak çevrimiçi içerik oluşturan / yayın yapan herkes kullanabilir.

Bu seferde “her şey tamam ama olay nasıl işliyor?” mu diyorsun? Sistem basit Abonelerinden patreon üzerinden sana destek olmalarını istiyorsun. Buraya dikkat et!! Destek olmalarını istiyorsun, Dilenmiyorsun!!

Youtube Premium’u kullanarak, Youtube’dan para kazanmak şuanda ülkemizde kullanılamıyor. Bu sistemin, en güzel alternatifi de Patreon.

Evrim ağacı bu youtube para kazanma yöntemini en iyi kullananlardan biri ve Patreon da 1$ ile 1000$ arası çeşitli paketler oluşturmuş. Dikkat edersen 674 patronsu var.

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma
674 destekçi!! ( Youtube para kazanma )

Hepsinin sadece 1 dolar bağış yaptığını kabul edersek her ay 674 dolar kazanıyor demektir. Bu patronslardan 100 tanesi 3$, 50 tanesi 5$ dolar ödeme yapıyor olsa kazanılan miktar 974$ oluyor.

Patreon, Youtube para kazanma yolları arasında her ay ek gelir elde edebileceğin etkili bir sistem.

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma

Üstelik evrim ağacının abone sayısı bu listenin oluşturulduğu tarihte 200,000 civarı ve bunun çok ta yüksek olmadığını sende, bende kabul edebiliriz.

Bu abone sayısın da sadece Patreon üzerinden ayda yaklaşık 1000$ kazanıyor. Tl ile çarpmak sana kalsın.

Youtube para kazanma yöntemlerinden olan Patreon ile bu miktar paralar kazanmak için 200,000 aboneye sahip olmanıza da gerek yok.

Evrim ağacı kanalını incelersen ortalama video etkileşiminin 15000 civarı olduğunu görürsünüz. Bu izlenmenin 5000’ni önerilen videolardan geldiğini kabul edersek Abonelerinin geri dönüşü %5 seviyelerinde olur.

Sen daha yüksek bir abone etkileşim oranına sahipsen, daha fazla aboneye sahip olmadan daha fazla ek gelir kazanmayı başarabilirsin.

7 – Sanal içerikler satmak

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma
Online kurs sat ( Youtube para kazanma )

Dijitalleşen bir dünyada yaşıyoruz. Elimizin altında bir çok platform var. Kullan onları!! Abonelerini müşterin yap.

Bu sefer ki youtube para kazanma yönteminın ana fikiri, oluşturduğun içerikleri, bu tür ürünler için oluşturulmuş platformlarda sat. Kendi online kursunu ve e-kitaplarını oluştur.

İnsanlara nasıl yapılır videoları oluştur. Sahip olduğun bilgi ve tecrübeyi sat. İşe yarar mı diye sorma bana çünkü yarar. İnsanlar eğlenirken aynı zamanda öğrenmek istiyor.

Bu youtube para kazanma yönteminde en güzel platform, son dönemler de ülkemizde de popüler olan Udemy’i kullan. Nasıl online kurs oluşturulur bilmiyorsan, Udemy’de onun içinde kurs var. Bak burdan o kursa ulaşabilirsin.

Nasıl online kurs oluşturulur öğrenmek için illede para ödemen gerekmiyor. Google’ı kullan. Aradığın bütün kaynak orada seni bekliyor.

Kısacası bu youtube para kazanma yönteminde online kurs oluşturacaksın. Tabi nasıl oluşturulur bilmiyorsan önce öğreneceksin. Daha sonra bu kursu abone ve izleyicilerine satacaksın. Çok basit.

Bu yöntemin en güzel örneklerinden biri video eğitim kanalıdır. Kendileri oluşturdukları online kursları Udemy üzerinden satıyorlar. Tabi onlar bu işi şahsi çıkarları için yapmıyorlar. Kazandıkları para ile kendileri, durumu iyi olmayan öğrencilere burs veriyor. Onlara abone olarak destek olmayı da unutma!

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma

Video eğitimin, Udemy profiline bakarsanız, 48,269 (tarih: 06/02/2019) öğrenciye sahip olduklarını göreceksin. Ders ücretleri 38 lira görünüyor. Hesaplamaya mı çalışıyorsun. Boş ver uğraşma, git online kurs hazırla!!

Sende bu youtube para kazanma yöntemini kullanarak ciddi miktarlarda gelirler elde edebilirsin. Hadi ne duruyorsun!!

6 – Famebit’i Kullan

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma
Femebit’i değerlendir. ( Youtube para kazanma )

Google’ın sahip olduğu bir pazarlama platformudur. Marklar ile influencerları bir araya getirir. Yani seni.

Bu youtube para kazanma yönteminde Famebit’i kullanacaksın. Famebit, 45,810 içerik üreticisini 3.3 milyar kişi ile buluşturuyor. Ben bu listeyi oluştururken 640+ aktif ilan mevcuttu.

İlanlar minimum 100 dolardan başlıyor ve platformun komisyonu sadece %10 oranında, yani tek bir videoda minimum 90$ kazanma fırsatın var.

Üstelik bu Youtube’dan para kazanma yöntemi ile ayda minimum 900$ kazanman mümkün. Bak, sana minimum diyorum. Youtube para kazanma yöntemleri arasından bunu da kullanmaya karar verdiysen, bilmelisin ki minimum 5000 aboneye sahip olmalısın.

5 – Satış Ortaklıkları (Affiliate marketing)

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma
Satış ortaklığı yap ( Youtube para kazanma )

Online para kazanma yolları arasında popüler olan bir sistem. Affiliate marketing yani satış ortaklığı, özellikle web siteleri tarafından başvurulan bir yol ama youtube para kazanma yolları arasında da yaygınlaşmaya başlamış durumda.

Sistem şu şekilde işliyor: Sen hitap ettiğin kitleye uygun bir ürünü tanıtıyorsun. Onların arasından beğenenler bu ürünü senin aracılığın ile satın alıyorlar ve sende bu satıştan komisyon alıyorsun.

İnceleme videoları yada videolar içinde, içeriğe uygun ürünler önererek, bu ürünlerin tanıtımını yapabilirsiniz. Amazon bu konuda çok güzel örneklerden biri, Amazon satış ortaklığı ile ürüne göre değişen komisyonlarda, o ürünün satışından para kazanabiliyorsun.

Komisyon oranlarına örnek vermek gerekirse kitap satışlarından %4 gibi bir komisyon alırken, televizyon satışından %14 gibi bir komisyon alabiliyorsunuz.

Bir başka örnek, 7. madde de bahsettiğim, youtube para kazanma yönteminde Udemy’de sen bir online kurs oluşturuyordun. Bu alanda yetenekli olmadığına mı karar verdin. O zaman sende başkalarının oluşturduğu kursları sat ve komisyonunu al.

Bu Youtube para kazanma yönteminde her şey senin pazarlama kabiliyetine bağlı. Ne kadar kazanabileceğin tamamen senin yeteneklerin ile sınırlı. O yüzden hiçbir zaman kendini geliştirmekten vazgeçme.

4 – Sponsorlu İçerik

Youtube para kazanma
Youtubedan para kazanma
Online para kazanma
Markalara sırtını daya. ( Youtube para kazanma )

Youtube para kazanma taktikleri arasında en etkili olanlardan biri de sponsorlu içeriklerdir. Bu sefer ürün satarak ek gelir kazanmak yerine sadece o ürünün tanıtımını yaparak ek gelir kazamaktan bahsediyoruz.

En iyi şey, YouTube kanalınızın büyüklüğü burada önemli değil. Kanalınız için 1000 abone ile sponsor alabilirsiniz, sponsorların çoğu nişlerinde belirli bir katılımcı kitlesi ararlar.

Ne kadar kazanabileceğiniz, yarattığınız etkileşimle paralel ilerliyor. Sizin sponsorlu içerikleriniz, markaya ne kadar çok satış, hit getiriyorsa size ödeyecekleri ücret de paralel olarak artacaktır. Özellikle, size sponsor olan markanın ürün incelemelerini yaparak etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Yalnızca izleyicilerinizle alakalı inandığınız ürünleri tanıtmak için güvendiğiniz markalarla çalışın.

3 – Devamlı Sponsorluklar

Youtube para kazanma
Youtube'dan para kazanma

Neden her video için sponsor arıyorsun ki

Evet neden her video için sponsor arayışındasın? Şimdiki youtube para kazanma yolumuz sana bu arayışı sonlandırmayı vaat ediyor.

İçeriğine uygun, nişinle alakalı bir marka ile anlaşıyorsun ve her videonda onun reklamını yapıyorsun.

Bu kazanç yolu en karlı youtube para kazanma yöntemlerinden biri ama dikkat etmen gereken bazı önemli noktalar var.

Senin de aklına geldiği gibi her videonda reklam yaparsan abonelerinin zamanla senden soğumasına sebep olabilirsin.

Bununda bir çözümü var, abonelerin reklam yaptığını bilecekler ama bundan rahatsız olmayacaklar. Video içeriklerinize ürün yerleştirme yapacaksınız.

Mantığı basit ürün hep videonuz içerisinde yer alıyor ama doğrudan tanıtımını siz yapmıyorsunuz.

Kitlenizi iyi anlıyorsanız ve yüksek etkileşim alıyorsanız, her içerik için sabit bir ücret yerine değere dayalı bir fiyat teklif edebilirsiniz.

Çok yüksek abone sayılarına sahip değilseniz, sponsorlar sizin ayağınıza gelmez. Siz onları bulmalısınız.

Aldığınız sponsorluk ister tek video için olsun, isterse devamlı bir sponsorluk için olsun o markalara ilk teklifi götürmesi gereken sensin.

Kendi nişindeki benzer kanalları devamlı kontrol et. Hangi markalardan sponsorluklar aldıklarını incele. Daha sonra o markalara e-posta at. Kendi kanalında da o markanın ürününü tanıtabileceğini teklif et.

Elbette her markadan e-postana cevaplar alamaya bilirsin ama aralarından geri dönüş yapanlar elbette olacaktır.

Ayrıca geri dönüş yapmasalar bile hiç bir şey kaybetmeyeceksin ama teklifini kabul ederlerse güzel miktarlar kazanabilirsin.

2 – Danışmanlık Pazarlama

Youtube para kazanma
online para kazanma
internetten para kazanma
Uzmanlığını sat ( Youtube para kazanma )

Son dönemlerde youtube’un yakaladığı trendle beraber markalar youtube’ da yer almaya çalışıyorlar. Markalar arasında büyük bir rekabet dönüyor ve bu senin için bir fırsat.

Youtube para kazanma yöntemlerinden biride danışmanlık hizmeti vermek. Kendini pazarlayarak youtube’dan para kazanmaktan bahsediyorum.

Youtube’un iplerini biliyorsanız, markaların hızlı bir şekilde tırmanmasına ve yüksek miktarlarda etkileşim almasına yardımcı olabilirsiniz.

İlginç bir şekilde Google’da “youtube pazarlama danışmanı” terimi için hiç bir özel danışmanlık sitesi bulunmamakta.

Önünde rekabetin az olduğu bir youtube para kazanma yöntemi bulunuyor. Youtubu benim uzmanlık alanım diyorsan, o zaman o uzmanlığını nakite çevir.

Danışmanlık hizmeti vermek için satış hunilerini iyi anlaman gerekiyor. Sosyal medya satış hunisi hakkında bilgi almak için burdaki ingilizce kaynaktan yararlanabilirsin.

İşte sürdürülebilir bir danışmanlık şirketi kurmanın yolu

1. Hedef kitlene dikkatlice karar ver ve Youtube’da kendini pazarlamaya başla. Nişinizdeki influencerlar ile ilişki kurmak senin için her şeyi değiştirebilir.

2. Övgüye değer çalışmalardan oluşan bir portföy oluştur. Yerel işletmelere Youtube’daki varlıklar için ücretsiz yardım sunmaya başla.

3. RescueTime gibi uygulamaları kullanarak çeşitli görevlere (ücretsiz olarak çalışırken bile) harcadığın zamanı takip et ve yeni danışmanlık iş müşterileri ile nasıl çalışacağına dair bir süreç oluştur.

 • Müşterilerinizle açık sözlü ve düzenli iletişim kurmanız gerek.
 • Sosyal medya hesaplarının ilerlemesini göstermek için birkaç ölçümle basit bir gösterge tablosu kullan. Basit bir elektronik tablo bile harika bir araç olarak kullanılabilir.

1 – Kendi Ürünlerini Sat

Youtube para kazanma
Youtubeden para kazanma
Kendi markanı yarat ( Youtube para kazanma )

Zaman yatırımı açısından, bu taktik çok daha fazlasını gerektirir.

Bununla birlikte, bu aynı zamanda en büyük kazançları getirir.

Bu youtube para kazanma yönteminin ana fikri çok basit “Kendi markanı yarat.” Diğer markaların ürünlerini tanıtmak yerine kendi markanı tanıt, kendi ürünlerini sat.

Böylelikle sadece komisyonda almazsın paranın hepsi sana akar. Satışını yaptığın ürünü kazancını paylaşmak zorunda kalmazsın.

Ne satabilirim mi diyorsun. Tişörtler, kupalar, çantalar, ve bunun gibi şeyler harika ürün seçenekleri olabilir.

Youtube ile sınırlı kalmayın İnstagram’ıda kullanın. Ürünlerinizi abone ve takipçilerinize tanıtın ve satın.

İnternet doğru kaynakları kullanma avantajına sahip olacak kadar akıllı olanlar için çok büyük fırsatlar yarattı.

Örneğin, Zazzle gibi talep üzerine, kendi kıyafetlerini, şapkalarını, çantalarını, çıkartmalarını, vb. hiçbir yatırım yapmadan ve sıfır masraf ile tasarlamanı ve satmanı sağlayan baskı şirketleri var.

Yaratıcılığınızı kullanın ve insanların markanıza yatırım yapmak için heyecanlı ve hevesli olmasını sağlayacak ilginç bir bakış açısı sağlayın.

Kayda değer bir zaman yatırımı gerektirdiğine dair hiçbir şüphe yok, ancak eğer büyük ve sadık bir kitle oluşturabilirseniz geri dönüşü senin için muhteşem olur. Bu işten 5 haneli rakamlar bile kazanabilirsin.

5 Comments

 1. Abdullah 6 Şubat 2019
  • Toplist10 7 Şubat 2019
 2. Saadet 7 Şubat 2019
  • Toplist10 7 Şubat 2019
 3. Saadet Erdal 17 Şubat 2019

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın